Захист Даних
Навіщо потрібен захист цифрових даних
Витік різноманітних баз, що збираються компанією, можуть призвести до серйозних наслідків як для самої організації, так і її довірителів.
Ось деякі з потенційних ефектів:
- Втрата репутації та довіри клієнтів. Виникла проблема може завдати шкоди іміджу компанії, оскільки клієнти можуть почати сприймати її як безвідповідальну чи некомпетентну.
- Фінансові наслідки – наприклад, у вигляді витрат на ремонт ІТ-систем, компенсацій потерпілим або штрафів.
- Юридичні покарання. У разі порушення законів про захист даних, компанії можуть зіткнутися зі штрафами, які в деяких випадках досягають захмарних значень.
- Подібні інциденти виявляють слабкі місця в системах безпеки, що, своєю чергою, провокує подальші хакерські атаки.
- Неприємності для людей, які постраждали. Це може призвести до порушення конфіденційності, фінансового шахрайства чи інших форм використання цієї інформації третіми особами.
- Зниження конкурентоспроможності. Витік конфіденційної інформації, такий як дані про клієнтів, бізнес-стратегії або комерційні таємниці, може призвести до втрати конкурентної переваги.
Особиста інформація може використовуватися людьми зі злими намірами. Захист цифрових даних допомагає мінімізувати ризик таких дій. Роблячи потрібні кроки у сфері кібербезпеки, компанії та організації демонструють повагу до приватного життя своїх клієнтів чи співробітників.
Як забезпечити захист даних компанії
Процес потребує реалізації низки технічних і організаційних заходів. Вони нівелюють можливості несанкціонованого доступу, втрати, пошкодження чи крадіжки інформації.
Захист цифрових даних передбачає:
- Розробку і реалізацію політики безпеки – створення чітких посібників, включаючи правила зберігання, обробки, обміну та видалення інформаційних баз.
- Навчання співробітників. Потрібні регулярні тренінги персоналу у цій сфері, щоб підвищити поінформованість про загрози й передові практики.
- Шифрування. Застосування процедури шифрування як до даних, що зберігаються, так і до переданих до хмарного сховища від несанкціонованого доступу.
- Резервне копіювання. Регулярне резервне копіювання необхідне при відновленні в разі втрати, пошкодження або атаки.
- Оновлення програмного забезпечення. Підтримка актуальності програмного забезпечення й операційних систем, встановлення виправлень безпеки використання антивірусного програмного забезпечення – ключові складники на яких тримається захист даних.
- Моніторинг і аудит. Постійне відстеження й аналіз системи потрібні для виявлення потенційних загроз і вразливостей. Додатково проводяться регулярні перевірки безпеки.
- Обов’язково потрібна розробка плану реагування на інциденти, в якому описуються процедури, які слід виконувати у разі витоку чи іншої загрози.
Пропозиція Data Protection від компанії з кібербезпеки надає комплексну систему захисту, спрямовану на забезпечення збереження даних, їх конфіденційності та доступності.